ICQRAJA NEWSLETTER No 27 ili 26?

[Dej of d dej]

Nedjelja 22.10.2000.

[Novosti]

Vozdra rajo!
Sta ima kod vas????
Bili smo u Gorazdu. Bilo nam je super. Vise o tome u cosku.
Eh jos nesto, evo upravo procitah u novinama ... covjek sa
najpoznatijim imenom je iz Urugvaja.
Ime mu je Email Suarez :).
Mog`o bih ja promjeniti ime u World Wide Web Uka :))))
Sta mislite ????


[Song of d dej]

BRANIMIR JOHNNY STULIC - REKVIJEM

Stojim. Na obali mora.
Fijuk vjetra, sa ogoljelih strana.
Huka mora, bacenog do zala.
I pjesma sto place za njom.
Jer to je rekvijem za moju ljubav, za sve dane i noci.
Traganje za istinom do koje cemo doci
Kada umrem i odem da postanem sluga nekom drugom.

[Ivent of d dej]

S obzirom da je tek deset sati, nije se nista plaho dogodilo. Od
planova se moze izdvojiti kafa u 11 u Romantiku. (iako ne volim
romantik, moze se tamo biti po danu ... nema onih sanera).


[Vedr of d dej]

Hladno. Oblacno. Sta bi od onog finog jucerasnjeg dana?

[Mudrost of d dej]

- Sevdah nastaje kada se dobar covjek osjeca lose. (prof. Hikmet,
poslije izvjesnog broja konzervi Laskog i poslije "Nizamskog rastanka"
od Safeta Isovica)
- Ljudi pocinju da lice na kokoske. Nisko vide i rano lijezu. (Stulic)
- Zivjela zelena trava, jer u njoj se dobro spava. (Atomsko Skloniste)

[Vic of d dej]

Ovaj "vic" ce shvatiti samo par ljudi (ostali ... izvinite)

- Ja sam POPULARAN!

[Cosak]

Huh .. jest mi hladno. Evo dodjoh i do coska.
Vec znate o cemu cu pisati. Polazak je bio u 7 ujutru. (a kod mene u kuci
nije bilo staraca pa je bio 1. tradicionalni DLL party: "W3 rU1e d4 DLL
z0n3" i ja sam zaspao u 2 AM). Elem  ... morao sam se u 6 probuditi. I
uspio sam. 25 do 7 smo Moke, Malik i ja krenuli. Svratili smo u Pandu
"po jos logistike". Oko 7 smo krenuli. Do Sarajeva smo se razbudjivali.
Kad smo krenuli prema Trnovu, Moke je raspalio po gitari i dernek je
otpoceo. Koncentracija ljudi u prednjem dijelu autobusa (gdje smo
sjedili) naglo se povecala. Pjevali smo svasta: Bijelo Dugme, Zabranjeno
Pusenje, Riblja Corba, Parni Valjak i tri tacke. Kad smo dosli u Gorazde
imali smo sat vremena odmora, pa onda cas historije (ovo je organizovao
profesor historije, pa je red bio da imamo i cas). Cas je bio odrzan na
jednom brdu odakle su Cetnici tukli Gorazde. Tu je bilo i par patova i
pamova (PAT i PAM - protiv avionski top i mitraljez ;))) koji sada stoje
kao spomenici.
Poslije toga imali smo slobodno 4 sata. Ja sam bio s rajom iz Macaoa
(sad cu ih sve nabrojati, kolko puta sam spomenuo raju iz Macaoa a ne
znate ko su oni. To su: Kanita, Moke, Malik, Lamija i Dino). Sa nama su
povremeno bili i Amra Serdarevic i jos neko dvoje iz Lamijinog razreda
kojima nisam zapamtio imena. I mi smo fino, kao pravi hipici, legli u
park na travu, slusali Drinu kako tece i Moketa kako svira gitaru.
Bilo je tu necega i za pojest i popit, a slucajni prolaznici su se
ibretili kada bi nas ugledali. Posto smo, nakon 3 sata lezanja,
zakljucili da bismo, kad smo vec tu, mogli malo pogledati grad i sjesti
negdje u kahvic. Odluka je pala: "Idemo na pizzu!". Malik je nasao
jednu "dobro uradjenu pizzeriju" i nekom uvrnutom logikom (ako je dobro
uradjena, onda puno raje dolazi i dobro radi pa je i kvalitet dobar)
nas je uvjerio da sjednemo tamo.
I vjerujte da je na pitanja "Imate li Pizze?" i "Imate li ista za pojest?"
odgovor bio negativan. Cak nisu imali ni slaga kad smo narucili kafu sa
slagom.
Vidimo mi, nema fajde od toga, pa smo se vratili u svoj parkic gdje smo
proveli ostatak slobodnog vremena.
Polazak je bio oko 5. U putu je lamija otpjevala sve pjesme Balasevica
(bez pratnje gitare) i 30 puta je pjevala "Evo zaklecu se". To je bilo
toliko iritirajuce da sam ja ustao i pjevao "God Save The Queen" iz sveg
glasa. Poslije je Moke svirao profesoru za dusu i tu je nastala ova
izreka iz "Mudrost of d dej".
Tu dodje i kraj. Poslije su vecina otisli kucama, a ja i Moke smo se
sastali sa dijelom raje iz Macaoa koji nije bio u Gorazdu, i otisli u
Macao pa u Hard Rock, pa kuci.
Eto ... to bi bilo to .. pozdrav!

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka

Copyright (c) ICQRAJA team